Hvilket blad er best?
Jeg er like spent hver gang det kommer et nytt blad i hyllene. Før så kjøpte jeg alle bladene, men those days are gone. Grunnen er enkel. De gir meg ikke noe...
Min favoritter er uten tvil Bolig Pluss,Vakre Hjem og Maison Interiør.
De andre kjøper jeg sjelden.
Jeanne d'Arc Living synes jeg er likt hver gang, Bo Bedre blir for design, litt det samme med Bonytt, Lev Landlig er egentlig ganske ok og Elle har jeg ingen formening om.
Bolig Pluss har fine hjemme reportasjer, "gjør det selv" og er et blad som gir mye informasjon om hvor en kan få kjøpt ting, fargekoder etc. Et informativt blad.
Vakre Hjem kan kanskje prøve å fornye seg litt? Jeg vet ikke hva det er, men det også har en tendens til å være veldig likt. Men bladet er flott det og det viser mange lekre hjem. Gode oppskrifter har de også.
Maison Interiør har alltid vært et blad med mye inspirasjon for meg. I disse bladene har mange av ideene til huset kommet. Det ligger på en soleklar førsteplass denne måneden værtfall.
Så skal du unne deg et blad så kan jeg anbefale Maison Interiør. :)











26 kommentarer:
Jeg liker best Bolig Pluss, Vakre Hjem & Interiør og Lev Landlig. Rom 1-2-3 kan noenganger være litt bra, men ellers er jeg enig med deg! Maison er litt variabelt, ble litt skuffa av denne utgaven. Interiørmagasinet overassker innimellom. Elle Interiør og Bo Bedre er ingenting for meg! Men: Blader er moro! ...Og inspirerende :-) Ha en fin kveld!
Enig med deg, og dine favoritter, men har vel Bolig pluss og Vakre hjem som absolutt favoritt.
Klæm igjen :)
I dag sto jeg på Rema 1000 (handlet mat til helgen) Måtte jo bort til blad-hyllen, og der var det noen interiørblader. Hmm...tenkte og tenkte, men endte ikke opp med å kjøpe noen av de. VELDIG happy for ditt innlegg her, for å si det slik ♥
Nå vet jeg hva jeg skal kjøpe neste gang :)
Eg har 4 favorittar Vakre hjem, Bolig pluss, Maison interiør og Interiørmagasinet. Det siste er det eg mååå ha kvar gong. Finn absolutt mest inspirasjon der;)
Klem Ann
Jeg heier på Bolig Pluss jeg da:) men jeg er vel litt innhabil ettersom redaktøren er fadderen til min sønn..:)
Men synes de har mest interesante reportasjer...og ideer....
Har samme formening om de andre magsinene som du.....blir mye det samme og mye reklame....
Jeg abbonerer på alt for mange interiørblad...og bad ellers...litt addictet:)
Tusen takk for gaven den er kommet...kjempefin...dette skal jeg lage noe fint ut av:)
Kos deg med resten av kvelden...
klemmer ivei...
Tusen takk for vurderinga di! Eg føler av og til at det er så mange å velge mellom, at eg kjem heim utan nokon...eg abonerer på Rom 1-2-3, og synst det er heilt ok for meg. Men no når vi skal bygge hus, vil eg nok kikke endo meir etter gode blad. Så takk for oversikten!
En jungel av interiørblader der ute men jeg er fan av vakre hjem og Rom 1-2-3 og selvfølgelig alt annet som henter interiørblader:)) Digger det:))
Maison, Interiørmagasinet og Vakre hjem er mine favoritter + Drömhem & trädgård blant de svenske. Kjøper også Allt i hemmet, Lantliv og Sköna hem...og Bolig pluss - helt dilla på interiørblader, men må si jeg synes de blir likere og likere etterhvert...
Jeg liker Bolig pluss! Det er veldig mye kreativ inspirasjon å hente i det bladet. Jeg har abonnert på Vakre hjem, men jeg syntes at det stagnerte etter at damene i Jean d'Ark Living trakk seg ut. Sistnevntes magasin er nydelig men ensformig.
Jeg abonnerer på veldig mange interiørmagasiner..også de utenlandske. Synes alle bladene varierer,men etter min smak så liker jeg Bolig PLUSS best for tiden. Mye av den grunn at de rett og slett viser hvordan man kan lage ting selv, + mange gode tips. Ellers så er favorittene Skôna Hem, Vakre Hjem og Interiør (selv om jeg er enig i at de godt kan variere seg litt mer..utvide horisontene litt)og Country Living.Bonytt blir for meg for moderne i stil ofte.
Jeg, som mange andre, holder en knapp på Bolig Pluss.. Helt klart favoritten! Er det jeg bruker lengst tid på og lese, og sitter kanskje igjen med litt inspirasjon itillegg! Mange morsommme og oppnåelige tips! Håper formen din ikke har vært helt grusom idag;-) Go´lørdag!
Mine favoritter er Boligpluss og Vakre hjem. Disse har jeg plassert i tallerkenhylle slik at jeg raskt kan ta de frem hvis jeg trenger litt inspirasjon.
Ha en fin kveld!
Heeeelt enig med deg! Maison Interiør er absolutt en favoritt! Dessverre har jeg klippet opp alle mine blader, klippet ut idèer til vårt hus. Men sitter igjen med mange fine utklipp da :o)
Helt enig med deg, bolig pluss er min favoritt! Har aldri kjøpt maison for det har aldri fenget meg på forsiden.... jeanne d`arc bladet er jo bare tull!
Ha en fin dag..
klem
Mine favoritter er ROM 123, Bolig Pluss, Elle (det er kanskje favoritten), Living ETC og BoligLiv. Her syns jeg det er mye spennende tips og litt "ny" type innredning og sammensetning i interiøret. Liker interiør med små overraskelser, litt humor og som har en salig blandig av alt mulig rart ;)
Maison var en av favorittene mine, men i det siste syns jeg det er en , kanskje to reportasjer som fenger og så gir resten heller lite... Hmmm... mulig jeg har endret litt stil bare!? Mye flott er det jo da :)
Håper innflyttingen går bra :) Følger spent med og kjenner at jeg lever litt gjennom deg! Alltid spennende med "ny start" med rom for kreativ utfoldelse!!
Klem Lycheli
Abonnerer på Vakre hjem, men synes bladet har tapt seg veldig den siste tiden. Tror nok Bolig-Pluss er den nye favoritten:)
Klem, Lene
Hei☺
Eg abbonnera på BoligPluss og Vakre hjem, eineg med deg ang dei andre. Men skal kjøpe Maison og sjå om det gir meg noko☺
Klem M ☺
Jeg synes Rom123 er det beste bladet, mest fordi de ikke har så enormt mye reklame som alle de andre bladene har.
Håper at formen din har blitt bedre...Her har absolutt BoligPluss blitt min Favoritt.Og enda bedre etter at de begynte å vise andre stiler ifra Hjemmene enn den franske landstil.Synest de har kommet seg og blitt et supert inspirerende magasin.I det siste er faktisk et tips kommet med ifra meg,sa du det var morro da!klem sissel
likar i grunne Rom123 betre og betre, først var det litt veeeeel mykje heimesnekra, men det siste bladet var verkeleg bra! Elles har eg nettopp fornye abonnementet mitt hos Elle Interiør som eg likar godt. Sjekk elles Emmeline sin blogg om funderingar kring prisane. Då ho ville seie opp abonnementet sitt på - ja.. hugsar ikkje - fordi det var blitt for dyrt (700 kroner) fekk ho der og då eit tilbod som gjorde at ho sparte nesten 500 kroner berre på å ta den telefonen. Flott isolert sett, men litt rart også?
Heihei:D Jeg har også testet ut en god del blader og funnet ut at jeg liker maison interiør veldig godt:D Har abonoment på det, vil anbefale deg å sjekke ut interiørmagasinet også(du har kanskje allerede gjort det;)) det liker jeg nesten like godt som maison interiør, skulle GJERNE abonert på det også, men ikke mye prosenter å få der:P
Jeg er veldig enig med deg i det meste der, hehe:) Jeg synes mange av bladene har en tendens til å gjenta seg selv, og være ganske ensformig. Jeg liker også maison godt. De har litt myk blanding av forskjellige stiler synes jeg.. Eller så er jeg igrunn mest fan av utenlandske blader. Selv om da kan man jo ikke gå i butikken å kjøpe de små pynte tingene de reklamerer for.. :)
Av utenlandske blader liker jeg Veranda kjempe godt! Utrolig vakre hjem,.. masser av inspirasjon. Ihvertfall for meg som liker den litt "overdådige" stilen. Litt eksklusivt og herskapelig. I like:)
Uansett.. Ha en fortsatt fin søndags-kveld:)
Klem Camilla
Jeg liker å blande antikviteter i interiør, og kjøper svenske Klassiska Hem & Antik. Kikker i mange, og mente sist å se at Vakre Hjem legger om stilen litt. Mindre fransk landstil og ikke fullt så chabby chic.
Ellers er det skikkelig ergelig å bruk masse penger på blad for så å se samme artiklene i flere av bladene. Eller se en artikkel som faktisk er publisert for lenge siden, komme opp på nytt......
Legger merke til at du ikke har tatt med Interiør Magasinet, og det syns jeg egentlig er et veldig godt blad. Både interiør, reportasjer, og oppskrifter på både mat og håndarbeid. Syns man får mye for pengene, og bladet er "godt å bla i", hvis du skjønner hva jeg mener. Det har jo også noe å si, at man ikke må slikke seg på fingrene hver gang man skal bla om. ;)
Jeg liker Bo Bedre og Bo Nytt best. Synes det matcher min stil veldig godt og jeg ser alltid noe fint i dem :)
Jeg liker best Maison (har hytter som kommer i Maison i sommer og til høsten), Design Interiør, Elle interiør, Bonytt og Bobedre. Samt danske Bolig Magasinet. Boligpluss og lev landlig blir for fransk landstil for meg. Flotte blader, men ingen inspirasjon. Jeg får Bolig Pluss hver gang det kommer ut, men liker best de andre jeg nevnte.
Legg inn en kommentar
Takk for alle kommentarer! :)
Thank you for your comment! :)